Brand

Hezké poledne, myslím, že tento článek o obecně portrétových fotografiích určitě inspiruje vzdělávatenou část lidí, kteří chodí k foťákovi i tak trochu proto, že je to prostě jen zaběhnutá záležitost. Pane Tomáši, vy mě asi zastřelíte. Schválně jsem v předchozí věte použil termín "portrétové fotky", protože jsem předevčírem slyšel, že už si lidé nebudou moci fotografovat průkazové fotografie sami. Jeden zdroj, od kterého to vím, je člověk ze zastupitelstva, a to bych docela věřil, že to bude vědět lépe než kdo jiný. Prý je to proto, že se lidé často upravují a vzhledem k dnešním možnostem to asi někdo může dost přehánět. Hledal jsem to na stránkách ministerstva vnitra, ale tam je všechno při starém, tak nevím. Tak jestli je to pravda, tak to je dobré, já vás navedu na článek o průkazových fotkách a pak napíšu, že si lidé nebudou moci fotky fotit sami. Ještě se o tom pokusím něco vyzvědět. Každopádně kdyby to byla pravda, tak článek je stejně velmi prospěšný, protože portrétové fotky se nemusí týkat jen průkazů a navíc doufám, že by se změna netýkala i takových těch běžných průkazů (průkazka na dopravu, do knihovny atd.) Já už jsem si A0 koupil a dokonce už i použil, sice z těch tří jen jednu (neměl mi ty dvě vylepšovací kdo držet), ale myslím, že se to povedlo. Nedělal jsem tedy průkazovou fotografii, ale černobílý portrét na tablo a o to jsem radši, líbilo se to i přítelkyni, a aby se žena sobě na fotce líbila, to je skoro nemožné :))