Brand

Já bych se toho "zákazu sebe-fotografování" na průkazky zase tak nebál. Nedokážu si totiž představit, jak by mohl běžný úředník rozlišit, jestli je to fotka od fotografa a nebo "home made". Leda by fotografové dostali nějakou akreditaci a fotky nějak speciálně označovali. To si ale nedokážu dost dobře představit nejen z hlediska technického, ale i z hlediska zákonného - stát sice může požadovat fotky v dané kvalitě a podobě, ale přece už Vám nemůže přikazovat, kde a jakým způsobem si fotky nechat udělat (to už bysme se dostali do éry které mne nenapadá jediné slušné slovo...:D ). Mimochodem - jak si myslíte, že když si fotky necháte dělat, jsou fotky vyráběné. Sednete si na židli, pan fotograf vytáhne nějaký digitální kompakt připojený k zábleskovým zařízením, pak fotky přetáhne do počítače a na termosublimační tiskárně je vytiskne. A teď mi řekněte, čím je to jiné od toho, když si fotky nafotíte doma a necháte (formát 10x15) za 5,60Kč udělat ve fotolabu...? Ano, vím vím, že jste toto Pavle nepsal a ani to tak nemyslel. Já jsem chtěl jen Váš příspěvek "přikořenit" zajímavou úvahou ;)