Brand

Zdravím.

Již asi 8 let vlastním fotoaparát - kompakt Nikon Coolpix P500. Mám s ním za ty roky nafoceno přes 50 000 fotografií. Využívám jej vyloženě univerzálně. Od fotek z dovolené, přes závody Barum Rally či koňské, až po amatérské focení (neplacené) svateb a portrétů známých.

V žádném případě se o fotografování nezajímám do hloubky a nepovažuji se za bůh ví jakého profíka. Spíš jsem jen nadšený amatér a proto bych Vás chtěl poprosit o radu.

 

Jelikož můj fotoaparát již začíná dosluhovat (někdy nelze zapnout, někdy nechce ostřit a celkově už toho chudák zažil hodně), tak přemýšlím o pořízení náhrady. Nevadí mi s sebou tahat větší batoh na foťák a popravdě chci spíš něco většího. Mám 2 metry a podle toho i velké pracky, takže malé kompakty raději vynechám a chci něco, co ucítím v rukách. Co byste brali Vy?

 

Myslím si, že by mi stačil výkonově nějaký kompakt podobného typu, jako je můj Coolpix, ale na druhou stranu chci samozřejmě něco lepšího, než mám nyní. Napadlo mně třeba koupit základní zrcadlo Nikon D3300 + 18-55 AF-P DX + nějaký teleobjektiv. Na stranu druhou za tu cenu bych měl už například Nikon Coolpix P900, který by teoreticky splňoval vše, co potřebuji. Jen nevím, jak by byl dobrý na focení sportů.