Brand

Ahojky všetkým,

čítam tu niekoľko dní diskusie a rady k výberu fotoaparátu. Úprimne sa priznám, mám z toho "veľkú" hlavu. Mám pocit, že som sa už v tom stratila. Tiež riešim výber fotoaparátu. Chcela som si kúpiť zrkadlovku NikonD5200, potom mi radili majitelia zrkadloviek, nech si kúpim kompakt SONY CyberShot DSC-RX100 (je lahší na nosenie). Tu som si prečítala niekolko Vašich rád a už vobec neviem a som trocha v pomykove, kam sa nasmerovať. Zrkadlovku som nikdy nemala, mala som vždy kompakt digitálny, fotky boli tak do rodinného alba. Rada fotím, som však amatér, ale priatelia vždy pýtajú fotky odo mna, vraj mám pekné zábery (ale amatérske). Mám však v pláne absolvovat kurz fotografovania, aby som v tom bola zbehlejšia a naučila sa čo a ako. Baví ma fotit prírodu, architektúru a portréty ludí. Prečítala som si diskusiu ohladne fotenia prírody, pochopila som, že radíte zrkadlovku a jednoznačne statív. Nechcem pre začiatok nič výnimočné a práve dnes si idem vyskúšať vziat do rúk tie fotoaparáty, ktoré ste doporučovali v diskusiách...Poraďte prosím, ktorým smerom sa uberať.

Ďakujem vopred všetkým odborníkom!