Brand

Zdravím. Chci poprosit o radu. 

Nejsem začátečník ani profesionál. Pár let jsem teď fotila Canonem 700D a byla jsem spokojená. Vrámci možností. Věděla jsem co si můžu a nemůžu dovolit. Fotím hlavně přírodu, zvěř, polární záři... Teď jsem si konečně chtěla udělat radost, a společně s novým telátkem jsem si koupila i nový foťák. EOS 90D. Chtěla jsem se prostě posunout dál. Čekala jsem že spadnu na zadek a místo toho jsem zklamaná. Na fotkách je fakt hodně šumu. Možná jsem čekala víc než bylo reálné. Včera bylo dobré světlo a tak jsem celý den běhala po dvoře a dělala hokusy pokusy. Jo za dobrého světla ty fotky ujdou. Ale když chci ráno fotit veverku na krmítku a je zataženo tak to nejde. I ta 700D dělá lepší fotky ve stejných podmínkách. Pročítala jsem zkušenosti jiných a nejsem sama. Prostě i když píšou že zvládá vyšší iso, tak to není to co si představuju. A tak přemýšlím že možná moje očekávání splní už jedině Fullframe. Vzhledem k tomu že často fotím zvěř, a ta se ráda ukazuje ráno a večer když je světla pomálu, tak by mi tohle mohlo pomoct. Pročetla jsem spoustu diskuzí a už jsem hodně nalomená devadesátku vrátit. Ale ještě se chci poradit tady. Nemůžu jít moc nad finanční limit. Taky musím počítat s tím že budu muset jeden z mých objektivů vyměnit. Ostatní naštěstí jdou i na FF. Mám dvě možnosti. Buďto nový Canon EOS 6D Mark II, anebo bazarový Canon EOS 5D Mark IV. Já moc použitým věcem nevěřím, ale pokud to bude za to riziko stát tak to podstoupím. Co myslíte?

Ještě dodám že vím že fotky dělá fotograf a ne fotoaparát. Ale když má přístroj omezení, má ho bohužel i fotograf.

 

Hezký den.