Brand

Dcéra si nasporila peniaze a chce foťák. Bolo by to okrem každodenného rodinného fotenia aj na fotenie psa a koní, pri súťažiach. Pôvodne som chcel fz300, ale teraz, keď už týždeň o tom čítam, mením názor. Najskôr som presedlal na zrkadlovky, d5600 alebo 250d. Teraz sa mi pozdávajú aj bezzrkadlovky, myslel som na eos m50, ale potom som videl g80, alebo gx9,ktoré sa mi vážne páčia. Trochu mám problém s tým snímačom M4/3. Ten aps-c je predsa väčší a ako som tak čítal, dočítal som sa že to má vplyv aj na hĺbku ostrosti. To sa mi zas páči na zrkadlovkách, to rozmazané pozadie. Dosiahneme to aj s tou g80 tkou? Viem že ďalší faktor je aj objektív a svetelnosť, ale tá výmena objektívov sa mi moc nepozdáva zatiaľ, kým sa s tým naučí robiť. A čo si budeme hovoriť, aj ja sa teším čo dokážeme. Tak ale myslel som teda na začiatok niečo univerzálnejšie, asi ten 14-140 objektív(pozera som aj tamron 18-200). Pre seba na učenie by som dokupil nejaký portrétoví objektív. Prepáčte ak som niečo napísal nepresne, fakt to bola španielska dedina ešte v pondelok pre mňa a hlavne sa nemám s kým o tom poradiť. Ešte k rozpočtu, ideálne s objektívom do 900, max 1000eur. ĎAKUJEM