Brand

Diskuse - Nikon D3400 nebo D5600 neb D7200

Josef

5 příspěvků

Dobrý den,

 

prosím o radu, mám Nikon D3400 a fotím primárně přírodu. Chtěl bych poradit, zda se oplatí přejít do vyšších modelů - D5600 neb D7200. Opakuji hlavně příroda, vymečně nějaké akce, zvířata a sport vůbec.

 

Děkuji za odpověď.

 

Josef

před 6 lety

Michal

56 příspěvků

Asi je hlavní co tě omezuje na aktuálním těle?

Stačí lepší ostření, vyklápěcí displej a bracketing - D5600 nebo pěkná bazarová 5500. Třeba D7200 už je trochu starší stroj, takže pokud máš nebo budeš používat AF-P objektivy spíš už D7500.

před 6 lety

Josef

5 příspěvků

Asi je hlavní co tě omezuje na aktuálním těle?

Stačí lepší ostření, vyklápěcí displej a bracketing - D5600 nebo pěkná bazarová 5500. Třeba D7200 už je trochu starší stroj, takže pokud máš nebo budeš používat AF-P objektivy spíš už D7500.

před 6 lety

Ahoj,

 

celkem nic, snad jen ostření mně dělá problém..., objektivy již mám /pevnou 50, 18-105 a širokáč Tokina 12-24/

 

Josef

před 6 lety

Michal

56 příspěvků

No to by nebyl důvod ke změně, fotky to nezlepší.

 

Ostření už může nalákat, ale chtělo by to vědět přesně příčinu nespokojenosti s ostřením, nestíhá, ostří mimo protože nejsou objektivy seřízené, přes liveview ostří perfektně apod.  Potom by se mohl uživit i ten D7200.

před 6 lety

Josef

5 příspěvků

No to by nebyl důvod ke změně, fotky to nezlepší.

 

Ostření už může nalákat, ale chtělo by to vědět přesně příčinu nespokojenosti s ostřením, nestíhá, ostří mimo protože nejsou objektivy seřízené, přes liveview ostří perfektně apod.  Potom by se mohl uživit i ten D7200.

před 6 lety

Já ani tak nejsem nespokojenej, jen o D3400 píší všichni tak trochu s despektem...to ostření-no moc dobře nevidím bez brýlí, tam asi bude problém...

 

Josef

před 6 lety

Michal

56 příspěvků

Pověstí bych se netrápil, je to nejlevnější model tak na něj nikdo pět ódy nebude. Fotky to dokáže udělat úplně stejné jako ten nejvyšší. Doporučuji dojít na jeho limity, tedy přesně vědět co potřebuješ změnit a potom si zajít někam to jiné tělo vyzkoušet/půjčit a ověřit si prakticky že dokáže to co D3400 ne.

 

Na druhou stranu, pokud ti vadí samotné tělo bez ohledu na výsledky, tak proč si neudělat radost. :-)

před 6 lety

Josef

5 příspěvků

Pověstí bych se netrápil, je to nejlevnější model tak na něj nikdo pět ódy nebude. Fotky to dokáže udělat úplně stejné jako ten nejvyšší. Doporučuji dojít na jeho limity, tedy přesně vědět co potřebuješ změnit a potom si zajít někam to jiné tělo vyzkoušet/půjčit a ověřit si prakticky že dokáže to co D3400 ne.

 

Na druhou stranu, pokud ti vadí samotné tělo bez ohledu na výsledky, tak proč si neudělat radost. :-)

před 6 lety

Díky...

před 6 lety

Luboss7

31 příspěvků

Já ani tak nejsem nespokojenej, jen o D3400 píší všichni tak trochu s despektem...to ostření-no moc dobře nevidím bez brýlí, tam asi bude problém...

 

Josef

před 6 lety

Hľadáčik sa dá nastaviť aby si v ňom dobre videl ak nemáš moc dioptrií. Nikon d7000 mi na foto prírody bohato stačí, d7200 bude úplne v pohode. A má lepší hľadáčik ako tie 3*** a 5*** :)

před 6 lety

kaka

130 příspěvků

Pokud Vam na D3400 nic moc nevadi, asi bych u ni zustal.

před 6 lety

sladas

4175 příspěvků

Nejhorší hledáček  z těch tří má D5600 vykreslí 95%, zvětšení 0,82x a dioptrickou korekci -1,7 až +0,5

 D 3400 vykreslí 95%, zvětšení 0,85x a stejnou dioptrickou korekci

D7200 vykreslí 100%, zvětšení 0,94x a dioptrickou korekci -2 až +1 a má i microadjustment.  V šechny s objektivem 50/1,4 zaostřeném na nekonečno.

Jinak k těm hledáčkúm lze dokoupit dioptrické čočky dle vaší vady a po nahrání nového firmwaru na D7200 můžete používat i nové "p" objektivy.

Osobně bych to prozatím řešíl koupí dioptrické čočky na hledáček. Koukněte sem http://moje.tajemno.net/dioptricka-korekce/ .

 

před 6 lety

Josef

5 příspěvků

Nejhorší hledáček  z těch tří má D5600 vykreslí 95%, zvětšení 0,82x a dioptrickou korekci -1,7 až +0,5

 D 3400 vykreslí 95%, zvětšení 0,85x a stejnou dioptrickou korekci

D7200 vykreslí 100%, zvětšení 0,94x a dioptrickou korekci -2 až +1 a má i microadjustment.  V šechny s objektivem 50/1,4 zaostřeném na nekonečno.

Jinak k těm hledáčkúm lze dokoupit dioptrické čočky dle vaší vady a po nahrání nového firmwaru na D7200 můžete používat i nové "p" objektivy.

Osobně bych to prozatím řešíl koupí dioptrické čočky na hledáček. Koukněte sem http://moje.tajemno.net/dioptricka-korekce/ .

 

před 6 lety

Díky všem

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.