Brand

Diskuse - Son alpha A6000

Danča

7 příspěvků

 

Ahoj,

mám na Vás prosbu a prosím o radu, vlastním fotoaparát Sony A6000. Mám problém s nastavením fotáku při pohyblivém bodu. Když nastavím-- Oblast ostření pohyblivý bod-- tak mi fotoaparát stále ostří na střed, i když mi svítí rámeček pohyblivého bodu jinam. Asi dělám něco špatně, ale bohzžel nevím co. Prosím, kdo máte s tímto fotoaparátem zkušenosti poradte.

Děkuji Danča

před 8 lety

Filip Véle

49 příspěvků

Je to tak, že fotoaparát sleduje objekt, ale vůbec nezaostří, nebo že se objeví rámeček a ten se nepohybuje? Jinak zde je nějaké video, které by mohlo případně pomoci: https://www.youtube.com/watch?v=a479RxVDWto

 

před 8 lety

Danča

7 příspěvků

Děkuji, objeví se rámeček a zaostří mimo rámeček stále do prostřed. Něco v češtině by prosím nebylofrown?

před 8 lety

Danča

7 příspěvků

Ještě jeden dotaz prosím. Když si zvětším fotku v náhledu ve fotáku tak mi to ukáže kam je zaostřeno nebo se to musí ručně nastavit? Děkuji

 

před 8 lety

Filip Véle

49 příspěvků

Děkuji, objeví se rámeček a zaostří mimo rámeček stále do prostřed. Něco v češtině by prosím nebylofrown?

před 8 lety

No, napadá mě pouze něco, s čím mívám sám problémy. Nejprve je třeba funkci zapnout. To ještě neznamená, že foťák sleduje. Pak je třeba středovým tlačítkem potvrdit / aktivovat funkci (U mého foťáku se objeví šedý rámeček) a teprve v okamžiku, kdy se začne sledovaný objekt pohybovat, namířím na něj rámeček a stisknu znovu středové tlačítko, kterým se aktivuje vlastní sledování objektu. (Rámeček zezelená/zčervená) Mám sice a58, ale dle návodu to funguje prakticky stejně. Zde je návod v CZ: http://download.sony-europe.com/pub/manuals/html/Z001924111/CS/print.html

Funkce je popsána v kapitole Ostření. Mj. jaký máte objektiv? Funguje Vám jinak autofokus korektně?

před 8 lety

Danča

7 příspěvků

Děkuji, to bude asi tím, že jsem nepochopila, že musím u každého snímku znova aktivovat.

Objektiv mám setový sony 16-50 f/3,5-5,6 OSS SEL a Sony 16-70mm f/4 ZA OSS SEL Vario Tessar T

Dana

před 8 lety

Filip Véle

49 příspěvků

Ok, takže vše funguje jak má? Myslím s tím ostřením. Jak zobrazit bod ostření na LCD nevím, myslím, že na mé a58 tato fce ani není.

před 8 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.