Brand

Diskuse - Sony A6000 vs Canon EOS M50

Anton

1 příspěvků

Dobry den,

 

Prave sa poohliadam po novom fotoaparate ktory budem vyuzivat hlavne pri cestovani (nie ziadne expedecie skor 2-3 dnove vylety do prirody).

 

Mal som uz defakto vybraty Sony A6000 zo setovym objektivom 16-50mm 

teraz som vsak nasiel aj Canon EOS M50 a nie som si uplne isty ktory s tychto fotakov bude lepsi.

 

Zatial som ziaden Canon nevlastnil, vzdy len Sony (NEX,A5100) a tak neviem ako to bude s ovladanim a ergonomiov.

 

Za Canon hovori hlavne, Natacanie v 4K, flexibilnejsi dotykovy display - neviem ako je to s objektivami, cital som ze na tie starsie treba redukciu

Za Sony dlhsia vydrz

 

 

před 6 lety

Filip

205 příspěvků

Dobry den,

 

Prave sa poohliadam po novom fotoaparate ktory budem vyuzivat hlavne pri cestovani (nie ziadne expedecie skor 2-3 dnove vylety do prirody).

 

Mal som uz defakto vybraty Sony A6000 zo setovym objektivom 16-50mm 

teraz som vsak nasiel aj Canon EOS M50 a nie som si uplne isty ktory s tychto fotakov bude lepsi.

 

Zatial som ziaden Canon nevlastnil, vzdy len Sony (NEX,A5100) a tak neviem ako to bude s ovladanim a ergonomiov.

 

Za Canon hovori hlavne, Natacanie v 4K, flexibilnejsi dotykovy display - neviem ako je to s objektivami, cital som ze na tie starsie treba redukciu

Za Sony dlhsia vydrz

 

 

před 6 lety

Zdravim, canon M50 ma bajonet EF-M, ktery canon pouziva na vsetky bezzrcadlovky s APSC senzorem.

Muzes na nem pouzit objektivy pro EF-M bajonet, tech neni mnoho. Pokud koupis adapter EF, muzes pouzivat vsecha EF skla a tech je nekonecne mnoho. Je potreba pocitat s tim, ze budou pomaleji reagovat, ostrit. Adaptery maji tendenci zpomalovat. M50 ma plne elektronickou zaverku, coz me zaujalo. Je natriskany vselijakym bezdratovym pripojenim a mohl by mit problem s konektivitou, na to pozor. Podle dxomark maji sony fotaky v obrazove kvalite navhch, i kdyz prave M50 tam zatim neni. Ovladani a ergonomii zjistis na prodejne, jak by napsali kolegove :) Sony nemam, ale A6000 bych nebranil, pozdava se mi mnohem vic nez M50.

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.