Brand

Tak už jsem zpět :) Dneska jsem celý den věnoval porovnávacím fotkám. Musím říct, že jak vysvitlo sluníčko, není to s tím Pen tak hrozné. Ty jpegy jsou tedy hodně přetažené, ale jde to. Horší to je, když je jen malý stín (nic brutálního, prostě jen o trochu méně sluníčka - schová se za mrakem atd., ale žádná tma), tam ten Pen přestává být ostrý a je to fakt viditelné (v porovnání s tím GX80). Raw se dá samozřejmě došmrdlat a pak je to zhruba na stéjné úrovni, ale musí se došmrdlat úplně víceméně komplet (ne, že se jen trošičku posune tohle a tohle, ale fakt vlastně vzít fotku a celou jí "udělat"). Takže zklamání pokračuje, protože jak jsem psal na začátku - když si vezmu, že jeden foťák je dvoj až troj násobek toho druhého a fotí vlastně hůř, nebo s přimhouřeným okem stejně, tak mi to nejde do hlavy. Třeba je to jen mojí chybou, že jsem z Panasonicu zvyklý jej jinak ovládat a proto to dělám špatně já, o tom žádná, ale trochu pachuť tam je no. Přemýšlel jsem, že bych PEN poslal do světa a místo něj si pořídil M1 II, který je teď za pěkné peníze, ale protože je to stejný ročník co PEN, tak se trochu bojím, že si nepomůžu a bude to úplně to samé... Nebo se mýlím a byl bych spokojený? :)

 

Nějaké ukázkové fotky posílám (první je vždy olympus, druhý pak panasonic, jde to poznat i tak, že olympus je 16:9 a panasonic 4:3, to je jediná změna, jinak je vše foceno vždy stejně, se stejným objektivem a na péčko). Já na všech čtyřech vidím u olympusu v porovnání s panasonicem neostrost (třeba jsem puntičkář, ale vidím to - např. při zhruba dvojnásobném přiblížení mě to bije do oka)

 

Pedály (za tu špínu se stydím) - ostřeno na prostřední pedál
https://ibb.co/qM18Wf3

https://ibb.co/3WCD4mt

Kytka
https://ibb.co/fk3LXBM

https://ibb.co/CbRNFj7

Střecha
https://ibb.co/StQThZX

https://ibb.co/F0Dy12B

Elektrika
https://ibb.co/B4nQLHf

https://ibb.co/w6Gcf0Q

 

Takže otázka na závěr - měl bych to zkusit ještě s M1 II (III bych radši, ale je drahá až moc), nebo radši koukat na G9 a vůbec něco od panasonicu?

Díky moc :)