Brand

Diskuse - Focení dětí, rodin v interiéru i exteriéru - co potřebuji?

Jana

1 příspěvků

Dobrý den,

jsem pokročilejší fotografka amatérka (za sebou jen pár kurzů, jinak samouk). Vlastním canon eos 500D a 800D, objektivy pevný canon 50, širokoúhlý canon 10-18 mm, pak nějakou 40mm, Sigma art a canon 75-300 mm. 

Chtěla bych začít fotit děti (miminka)  v ateliéru (u sebe doma) i v exteriéru. 

Jaké vybavení byste mi prosím doporučili? Externí blesk nevlastním, ale předpokládám, že bude asi nutnost. S osvětlením do ateliéru si moc nevím rady? jaké doporučujete? 

Mám investovat do nového těla? Moc mě láká canon 5D mark, ale chtěla jsem se zeptat, zda si myslíte, že můžu vykouzlit profesionální fotky i pomocí těch těl, co mám? 

Nebo jakou kombinaci tělo + objektiv byste mi na tohle focení doporučili? 

děkuji velmi a omlouvám se, jestli je těch otázek moc :)

Jana

před 10 měsíci

Stanislav Souček

4566 příspěvků

Nejsem si jistý, zda jsem ten pravý, kdo by mohl přinésat světlo do problému, ale zkusím se na to podívat z hlediska svých zkušeností! 

Pro exteriérové focení bych považoval externí blesk téměř za nutnost. Jistě, stíny se dají vyjasnit odrazovou deskou, ale ne vždy jsou po ruce ochotné a šikovné ruce a ne vždy odrazka postačí. Se světly v interieru je to poněkud složitější. Tam bývá světla mnohem méně, než venku. Nicméně si myslím, že pár záblesků o výkonu nějakých min. 160ws by mohlo postačit. Samozřejmě s nějakými těmi deštníčky, či softboxy. Konzultoval jsem s lékařem použití záblesků při fotografování dětí a on mě ujistil, že dřív skončí životnost mých blesků, než by se jejich světlo negativně projevilo na zdraví mimina! Samozřejmě, nesmíme špuntovi fláknout bleskem přímo do oček, jak je obvyklé u integrovaných blesků! Investice do jednoho systémového blesku, minimálně dvou zábleskových přístrojů, softboxů, deštníků a světelných stativů(bývají v nabídce sety v rozumných cenových relacích viz např: http://www.stativy.com/2x-miniblesk-sada-160ws-zableskova-lampa-se-softboxem-p4067) a rádiových odpalovačů rozhodně nedosáhne ceny 5D, přičemž se mi tato investice  jeví, jako, s ohledem k vytčenému úkolu, jako smysluplnější! Ovšem, pro autora s neomezenými finančními možnostmi je i investice do 5D jistě krokem v před a kombinace FF s 50mm pevným objektivem, bude pro práci, s ohledem na kvalitu výstupu, ideální! Nicméně si myslím, že s APS-C čipem lze dosáhnout pozoruhodných výsledků! Nevím, jestli profesionálních, protože znám s odpuštěním prasácké práce tzv profesionálů, a také navýsost kvalitní práce tzv amatérů.

St.

 

před 10 měsíci
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.