Brand

Diskuse - Malý univerzální fotoaparát pro začátek

Leona

2 příspěvků

Dobrý den, prosím o radu při výběru fotoaparátu.

O focení jsem se začala trochu více zajímat a můj starý kompakt od canonu již velmi pokulhává, jednak kvalitou fotek a jednak ve velmi omezené možnosti nastavení při focení.

Na nástupce mám tři kandidáty a to : Sony Alpha A6000, Canon G7 X mark II, nebo Sony RX 100 V

Do fotoaparátu bych chtěla investovat tak do 15000Kč. Jde mi hlavně o to, jestli se vyplatí pořizovat si systémový kompakt (Sony Alpha) s nějakým malým základním (skladným) objektivem, protože s tím bych fotila nejčastěji. Nechci si pořizovat x dalších objektivů na to a tamto.. Jediný, který bych případně časem k základu přikoupila by byl ještě objektiv na makro.

Chci s tím fotit krajinky, makro (hmyz, rostliny), často fotím v šeru-štoly, lomy, naopak vůbec nemám v úmyslu zacycovat pohyb. Chci využívat manuální nastavování fotoaparátu a jeho funkce. O video se mi nejedná.

Je mi jasné, že velmi záleží na šikovnosti fotografa, ale mohl by mi prosím někdo poradit, jestli je pro uváděné účely lepší, pořídit si spíš jeden z výše zmiňovaných kompaktů, nebo systémový kompakt, u kterého, budu ale v drtivé většině používat pouze jeden základní objektiv.  Bude kvalita fotek v těchto dvou případech srovnatelná, nebo je i tak systémov kompakt vhdodnějším kandidátem na kvalitnější fotky.

Velmi děkuji za každou radu

před rokem

František

920 příspěvků

Ahoj Lea. Myslím, že na takovou práci jako popisuješ by jsi si mohla s C G7 mark II troufnout. Slušný snímač, světelný objektiv, stabilizace , makro od 5cm.. a myslím, že i přechod Canon - Canon by byl jednodužší. Nic proti Sony, ale v poslední době je ten pokrok u něj právě ve videu, které Tě tak až nezajímá.. Výměnou za systémový kompakt rozšíříš možnosti aparátu zejména o možnost výměny objektivů, což je věc ke které také nemíříš...

Ještě by bylo dobré se podívat na aparát někde v obchodě, jak se to drží a jak se Ti to bude ovládat.... a také... někdo holky, jiný vdolky...takže doporučuju srovnat s druhými "kandidáty" ....

František

před rokem

sladas

4154 příspěvků

Já bych spíš preferoval tento Canon - https://www.euronics.cz/digitalni-fotoaparat-canon-powershot-g5-x-cerny-canpsg5x/p404096/ .

Obrazová kvalita stejná jako z G7 M2 a má hledáček, což je u některých snímkú k nezaplacení. Sony RX 100 V - podobná obrazová kvalita jako canony, ale kratší ohnisko na dlouhém konci, což bude znamenat menší zvětšení u makra. U všech bude dobré se vyzbrojit ještě náhradní baterií a jak psal František je dobré si to někde osahat. Přeji dobrý výběr a šťastnou ruku.laughing

před rokem

Leona

2 příspěvků

Děkuji pánové oboum, za Vaše názory.

Asi u Canonu přece jen zůstanu. Ten G5 také nevypadá špatně, tak uvidím ještě na živo, který mi bude sedět...

před rokem
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.