Brand

Diskuse - Nikon D3300 + blesk SB-700 ... jak odpálit blesk mimo fotoaparát - na dálku?

Martin

1 příspěvků

Zdravím.

Chtěl bych tady požádat o radu propojení fotoaparátu nikon D3300 a blesku SB-700 na dálku. Nedaří se mi najít odpalovač a přijímač, který by měl být kompatibilní pro tato zařízení. Jestli jsem se dobře dočetl, bez odpalovače a přijímače nejde.

Odkazů jsem našel více, ale u žádného není psaná kompatibilita s D3300.

Za doporučení předem děkuji...

před 6 lety

Tomáš Málek

46 příspěvků

Zdravím.

Chtěl bych tady požádat o radu propojení fotoaparátu nikon D3300 a blesku SB-700 na dálku. Nedaří se mi najít odpalovač a přijímač, který by měl být kompatibilní pro tato zařízení. Jestli jsem se dobře dočetl, bez odpalovače a přijímače nejde.

Odkazů jsem našel více, ale u žádného není psaná kompatibilita s D3300.

Za doporučení předem děkuji...

před 6 lety

Zdravim, 

Prvne jste neuvedl co od bezdratoveho odpalovani blesku ocekavate.

Jsou dve hlavni moznosti bezdratoveho prenosu: s TTL nebo bez. Poku by Vam stacil prenos bez TTL jsou zase dve dalsi moznosti: odpalovac a interni blesk. Vetsina externich blesku (predpokladam ze ten Vas taky) se umi nechat odpalit jinym bleskem. V tomto pripade muzete blesk pouzivat hned. Ale je zde hlavni nevyhoda a to, ze do snimku bude vzdy zasahovat i interni blesk a to i kdyz ho budete kompenzovat na co nejnizsi hodnotu. Pokud Vam toto vadi, je moznost pouzit odpalovace bez TTL, ktere by meli byt prakticky univerzalni. V tomto pripade bezte do neblizsi prodejny a zkuste co bude fungovat.

Pokud pozadujete TTL, zkuste si nejde zkusit odpalovac Pixel King Pro. Napr. Skoda by ho mela byt skladem. Mam s produkty Pixel velmi dobre zkusenosti a jsou za rozumnou cenu (cca polovina oproti Pocketwizard).

Tomas

před 6 lety

Dušan

12 příspěvků

Zdar, mám tohle https://www.amazon.de/Neewer-10081853-1-Zubeh%C3%B6r-Serie/dp/B00OUKQP1O/ref=sr_1_3?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1514394510&sr=1-3&keywords=neewer+fc+16+nikon Neumí to sice TTL na dálku ale jinak za 500,- to je parádní hračička (16 kanálů, dálková/spožděná spoušť foťáku, různé propoj. kablíky atd).  A je to Made In China...stejně jako vše na CZ eshopech a za desetinu ceny.

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.