Brand

Diskuse - Objektiv pro rodinné momentky

Denisa

3 příspěvků

Dobrý den,

 

Hledám radu ohledně vhodného objektivu.

 

Vlastním fotoaparát Canon EOS 600D. Mám k němu dva objektivy:

- Canon EFS 18-55 mm s clonou 5-32

- Pevný objektiv Canon Lens EF 50 mm s clonou 1,8-22

 

Fotím převážně rodinné fotografie, dovolené apod. Mám však problém s focením rodinných momentek v interiéru. Pevný objektiv mi vyhovuje, co se týče clony (logicky kvůli nižší světelnosti v domě), ovšem nevyhovuje mi skrz ohniskovou vzdálenost. Jednoduše někdy už se opravdu nedá jít dál.

Na druhou stranu pohyblivý objektiv začíná na cloně 5, což je potom neudržitelné v ruce skrz čas plus zrnitost kvůli vysokému ISO. Samozřejmě při focení skupinových fotografií používám stativ.

 

Proto hledám objektiv (klidně pevný), který by splňoval obojí očekávání, tedy nízké číslo clony a zároveň dostatečně široký záběr při focení „v obýváku“. Zároveň nehledám žádné „profesionální dělo“ za vysokou cenu.

 

Poradíte mi nějaké konkrétní osvědčené produkty?

před 2 lety

Denisa

3 příspěvků

Dobrý den, děkuji za tip, ten vypadá velmi dobře.

 

Zoom mám už téměř 10 let a neumím vám odpovědět. Zasílám alespoň foto:

 

 

před 2 lety

František

921 příspěvků

Hezký den Deniso. To na fotce je zajímavý objektiv.. Není tam vidět ale celé označení, možná by bylo lepší vyfotit objektiv zepředu, kde jsou parametry....alespoň co do čísla clony obvykle uvedeny. Já osobně žádný z těchto setových, který by začínal na širším ohnisku číslem 5 neznám. Znám dva, jeden 3.5 - 5.6 a druhý 4 - 5.6.. Tak či onak, ta navrhovaná Sigma je myslím pro Vás užitečnější. Je to zoom objektiv a dává Vám určitou volnost jak ve výběru ohniska, dokonce bude o malinký fous širší, než ten původní  a je to objektiv z řady makroobjektivů tak Vás pustí i dostatečně blízko, když to budete potřebovat. 

Úhel záběru bude na nejširším ohnisku podobný tomu Vašemu 18-55 a světelnost Vám umožní použít cca o jeden až dva stupně nižší ISO. To tak cca podle momentálního světla bude odpovídat rozdílu mezi číslem clony 3.5 ( 4) a 2.8.  

Co se týče poměru ISO a čas, pak zastávám názor že mírně zašuměná fotka je menší zlo než rozmazaná pohybem....s tou už se pak udělat nedá nic. Otázkou je , jestli si raději něčím nepřisvítit...

F

před 2 lety

sladas

4173 příspěvků

Pěkný den.

Tak to vypadá na objektiv (Canon EF-S 18-55 1:3,5-5,6 II), neb to nemá přpínač stabilizace. Rozhodně ta Sigma,má krom lepší světelnosti i stabilizátor, což též není k zahození a má celkově lepší kresbu. Nevýhoda je, že je trochu větší a těžší než ten Canon. To pevné sklo je lehoučké a kreslí z nich nejlépe. Ale chyba je, že není tak širokoúhlé, asi 38mm na plnoformát. Zkuste si to ohnisko 24 nastavit na vašem zoomu. Nyní je rozhodnutí již na Vás.

před 2 lety

Denisa

3 příspěvků

Děkuji za všechny rady.

před 2 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.