Brand

Diskuse - Výběr portrétního skla

Martin

4 příspěvků

Zdravím zdejší komunitu,

 

chtěl bych Vás poprosit o radu s výběrem portrétního skla na canon aps-c. V rámci cennových možností se rozhoduji mezi Canon 50mm 1.4 a Canon 85 mm 1.8. Jsem si vědom, že v případě 85mm budu po přepočtu cropu muset stát dále od foceného objektu což mi nevadí, chci tento objektiv vyloženě pro focení portrétu v exteriéru. Jde mi o vhodnější volbu i co se týká obrazové kvality a ostrosti když se porovnají tyto objektivy. Na internetu jsem již pročetl spoustu článků a recenzí, výsledky se však ruzní a spíše co se týče kvality se příklánějí právě k 85mm verzi i v případě využití na aps-c. U 1.4 se často shodovali na až příliš měkké kresbě téměř olejovité u clon 1.4 - 1.8, a proto budu rád za jakékoliv vaše podnětné zkušenosti či rady. Díky

 

 

před 6 lety

STigre

164 příspěvků

Abys dostal relevantní odpověď, musíš taky definovat, co je podle Tebe portrét. Může to být jen obličej, celá hlava, bysta (hlava s rameny a hrudníkem), nebo taky celá postava - třeba malíř stojící před malířským stojanem a hledící do krajiny na západ slunce :-). Vše to jsou portréty.

před 6 lety

Martin

4 příspěvků

Maximálně bych tam potřeboval dostat polovinu postavy, takže od pasu výše, ale z většinové části spíše od toho hrudníku k obličeji.

před 6 lety

STigre

164 příspěvků

Tak pokud se týká ohniska, tak bych bral raději ten 85mm (po přepočtu na FF 136 mm) - mám objektivy po přepočtu 90mm/f1,8 a 150mm/f1,8, a na portrét typu bysta mám raději ten 150mm. Co se ale týká porovnání kvality Tebou vybraných objektivů, tak tam nemohu sloužit.

před 6 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.