Brand

Diskuse - záblesková světla

afild

25 příspěvků

Dobrý den,fotografování mám sice jen jako koníček ,ale občas si focením i přivydělávám...udělala jsem si malý ateliér nad garáží a fotím maximálně 6 lidí týdně ..začínala jsem s bleskem a deštníkem,ale ráda by jsem silnější a kvalitnější světlo....přemýšlela jsem o zábleskových světlech photon europe digital master 400 a odrazny deštník a nebo difuzní ,ale bohužel nevím jak to co nejlepe zkombinovat .Na trhu jsou i trvalá světla , a tak jsem přemýšelela o koupi dvou trvalých světel..aby jsem  měla světla ze dvou stran..ale opravdu nevím do čeho jít....a podle čeho vybírat....cenově max. do 5000kč ..prosím můžete mi poradit :-)fotím převážně děti a rodiče...místo na focení není velke přibližně  4x5m... většinou používám clonu 7 a nebo 3,5 ...pokud by jste mi doporučil zábleskové či trvalá světla zajímalo by mě jestli se také odpaluji odpalovačem...Děkuji mnohokrát....:-)

před 8 lety

Tomáš

58 příspěvků

Rozhodně jděte do zábleskových světel a nikoliv do trvalých. Ty nemají jednak až takový výkon, jaký by bylo potřeba a jednak mohou barevně trochu haprovat - některé zářivky třeba nepokrývají celé barevné spektrum. To u záblesků nehrozí. Sám používám Photony a jsem s nimi spokojený. Jako ideální bych Vám doporučoval záblesky Fomei - Digitalis a vyšší řady a to z toho důvodu, že výbojku mají chráněnou skleněným krytem, takže při výměně difuzorů si nemusíte moc dělat starosti s tím, že do ní neopatrně klepnete. Ale cena je pochopitelně vyšší. I s tímhle si užiejte spoustu zábavy. http://www.photoneurope.cz/index.php?page=produkt&product=300 . Je to verze bez odpalovače - záblesky se dají odpalovat třeba i pomocí integrovaného blesku ve foťáku. Případně si připlaťte za set s odpalovačem. Světlo se dá se záblesky lépe modelovat.

před 8 lety

petr777

438 příspěvků

Aktuálně jsou nejlepší volbou tyhle sestavy spolehlivých a levných zábleskových světel PRO 300 Ws s nejlepším poměrem cena/výkon na trhu https://www.photoneurope.cz/cs/photon-europe-master-kit-basic-pro-300ws

 

před 4 lety
Vkládat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.