Brand

Jak vznikají průšvihy v Photoshopu 2

Téměř přesně před rokem jsme publikovali velmi zábavný článek o tom, jak to dopadne, když se grafik takzvaně utne. Od té doby se v médiích objevily desítky dalších fotografií, které někdo v editoru "vylepšil". V dnešním pokračování vám přinášíme výběr dalších klenotů z dílen šikovných grafiků.

Krize dopadla i na letadla... musí stačit jedno křídlo

Bez komentáře :)

psd1.jpgZdroj: psdisasters.com

Trocha anatomie

A já si myslel, že ruce bývají s tělem spojeny přes ramena...

psd2.jpgZdroj: psdisasters.com

Míry? 90 - 30 - 70

Nač si dělat starosti s proporcemi těla, když to na fotce "vypadá dobře"? Velká škoda, že detail pasu je zakryt rukou. Asi by hodně lidí zajímal způsob napojení pasu na boky.

psd3.jpg

Zdroj: psdisasters.com

Zase ty ruce

- "Hele, ty ruce by chtěly vylepšit, něco s tím proveď!"
- "A co jako???"
- "Já nevim, prostě na tý fotce vypadají tak nějak divně. Těch prstů je tam asi moc."
- "Jasně, šéfe."

Tak nějak by mohl vypadat rozhovor grafika s manažerem propagace populárního seriálu Big Bang Theory. Bohužel pro Kaley Cuoco, výsledek dopadl vcelku hrozivě. 4 prsty místo pěti, to už je výkon hodný mistra. Originál naleznete zde.

psd4.jpg

Časopis Esquire má super prádlo pro Megan Fox

Poznáte, co je na tomto obrázku špatně? Nápověda: ženám trvá najít chybu asi tak pět sekund, mužům zhruba padesát. Pokud nevíte, zkuste se podívat mezi nohy... ano, správně, mezi nohy. Už to máte? Zdá se, že časopis Esquire objednal na focení Megan Fox opravdu super prádlo, zvláště pak neviditelné kabáty. Originál naleznete zde.

psd5.jpg

 

A opět anatomie

Máte na fotce hlavu příliš vpravo? Žádný problém - to se dá vyřešit posunutím doleva. Toho, že hlava už tak trochu nesedí na krku, si přeci nikdo nevšimne. Originál je zde.

psd6.jpg

 

Už i foto publikace

Bohužel se grafické chyby a nedostatky týkají už i fotografických publikací. Stačí se zaměřit na odlesky na stole, které tak trochu neodpovídají tomu, co je na stole položeno.

psd7.jpg

Zdroj: psdisasters.com

Rovnocenné příležitosti pro všechny

Victoria's Secret je společensky uvědomělá firma, a tak nabízí zaměstnání i zdravotně postiženým modelkám. Konkrétně těm, které trpí photoshop-skoliózou :)

psd9.jpg

Zdroj: psdisasters.com

50% sleva na plážové stany

Chcete koupit plážový stan? Právě teď nabízíme 50% slevy na všechny výrobky. Upozornění: za poloviční cenu dostanete poloviční stan :) Originál naleznete zde.

psd10.jpg

Nohy, nohy, nohy

Nohy do "O" už jsou dávno z módy. Dnes se nosí nohy do "H". Victoria's Secret je opravdový přeborník v bezdůvodném předělávání svých modelek :) ... originál naleznete zde.

psd11.jpg

Co je větší, slůně nebo kotě?

Hádanka uvedená v nadpisu se zdá být jednoduchá, ovšem podle grafického oddělení společnosti Onkyo je to trochu jinak. Originál naleznete zde.

psd12.jpg

 

Štítky: photoshop, editace

Diskuse

jurnis

18.4.2011 18:20

Adobe vs. Apple

U posledního průšvihu se vloudila chybička. :)

Tomáš

18.4.2011 19:42

Aj! Díky za upozornění :) Tak jsem taky spáchal průšvih :D

Ondřej Vrabec

18.4.2011 23:44

videohovor

Prosím pěkně, nemohu přijít na to, co je špatně na té poslední situaci znázorňující videoovor. Skype mi funguje úplně stejně - lokální náhled se chová jako zrcátko a protějšek mě vidí tak jako by se na mě díval reálně, toto je stejné. Nebo je chyba jinde a nevidím ji?

Tomáš

19.4.2011 08:26

Tak jsem se na to ještě zaměřil a máte pravdu. Pokud toto funguje stejně, jako právě např. skype, tak je to správně. Odstraním tedy tento poslední příklad z článku, asi to bude opravdu odpovídat realitě.

zelena.kacka

23.4.2011 23:19

taky stan by som chcela :D ale zaplatila by som iba 30% z ceny :D

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Další články z kategorie Úpravy a tisk

Všechny články kategorie

Jak na tisk obrazů z vlastních fotek - 5 důležitých zásad

Obraz vyrobený z fotky je přitažlivou a stále populárnější formou zobrazování fotografií. I když je dnes většina uložena již…

7.4.2020

Redakce Fotorádce.cz

Zoner Photo studio X vs. Photoshop

Nový Zoner X se přibližuje Photoshopu (vrstvy, masky, způsob úprav). Proto jsem se rozhodl oba programy porovnat.

21.11.2017

Roman

Jak na hromadné úpravy v Photoshopu pomocí dávek

Photoshop bez akcí a dávek by byl asi jako raketoplán bez přídavných motorů. A právě v tomto článku mám pro vás spoustu…

21.11.2016

Tomáš

Jak neztratit hlavu při úpravách fotek

Pokud jste už někdy najednou upravovali větší množství fotek, tak víte, že je to vcelku ošemetná práce. Velmi snadno se vám…

3.6.2016

Tomáš

Editace fotografií - Čištění

Editace fotografií je pro mnoho amatérských fotografů noční můrou. Naučit se správně používat Photoshop, Lightroom nebo jiný…

28.3.2016

Václav

Google uvolnil sadu Nik Collection zdarma

Sada oblíbených nástrojů pro úpravy fotografií Google Nik Collection je od 24.3.2016 zdarma. V článku najdete i krátký návod, jak…

24.3.2016

Martin