Brand

Jan Šmíd, Master QEP

Krajinářský fotograf

Praha

Registrován: 12.1.2012

206988
29
518

O uživateli

Jan Šmíd se zaměřuje výhradně na krajinářskou fotografii. Jeho tvorbě dominuje panoramatická fotografie, ať už denní nebo noční krajiny. Při své práci používá moderní fotografické metody, jako je expoziční bracketing, antireflex, focus bracketing, práce s paralaktickou montáží atd. Již pátým rokem lektoruje vlastní fotografické workshopy, organizuje foto expedice a provozuje Individuální Fotografickou Školu.

 

Za svoji tvorbu získává četná ocenění na mezinárodních fotografických soutěžích. Za nejcennější považuje stříbrnou medaili z Tokia, dvě stříbra z Paříže či dvě zlaté medaile a jednu stříbrnou z Moskvy. Je autorem konceptu s názvem Fotovinobraní, v němž kombinuje fotografování jižní Moravy a Toskánska spolu s výkladem a degustováním vín.

 

Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR a současně držitelem jednoho z nejprestižnějších fotografických ocenění, titulu QEP (Qualified European Photographer), který uděluje Federation of European Photographers.

 

Aktuálně se stal jedním ze 70 fotografů, kteří historicky dokázali získat nejcennější a nejprestižnější fotografický titul – Master QEP.    

 

www.smidphotography.com

www.facebook.com/jansmidphotography

 

 

 

 

 

Články

Cesta za zeleným světlem… aneb focení polární záře

Co je to polární záře, jak se fotí, kdy a kam za ní vyrazit, co nás může při focení potkat, to všechno a ještě něco dalšího se dozvíte v tomto článku.


Jak skládat a upravovat víceřadé velkoformátové fotografie III.

V tomto posledním článku se opět vrátíme ke skládání a úpravám velkoformátových panoramatických fotografií. V článku Jak skládat a upravovat víceřadé velkoformátové fotografie I. a "Jak skládat a upravovat víceřadé velkoformátové fotografie II. jsme si objasnili základní postupy…


Jak skládat a upravovat víceřadé velkoformátové fotografie II.

Pojďme se v tomto článku vrátit ke skládání a úpravám velkoformátových panoramatických fotografií. V článku "Jak skládat a upravovat víceřadé velkoformátové fotografie I." jsme si objasnili základní postupy vedoucí k tomu, že z jednotlivých rawů získáme produkt vzešlý z PTGui,…

Další články uživatele

Fotokurzy

Podzimní Českosaské Švýcarsko III (20. - 22. listopadu 2015)

Workshop zaměřený na tvorbu velkoformátových fotografií a noční krajinu s hvězdami.   Rádi bychom vás, tedy Jan Šmíd společně s Karlem Horáčkem,…

Další kurzy uživatele

Kontaktovat uživatele