Brand

Mléčná dráha na Kostí

Krasnesvetlo

99.2 %

Zhlédnutí2342

Líbí se4

Oblíbená0

Popis fotografie

Publikováno: 18.6.2015

Včera jsem do dvou do rána upravoval svatební fotografie, a jelikož mě to dokonale probudilo, napadlo mě jet fotit noční oblohu. Měsíc je ve správné fázi, nový Nikon D750, který mám pár týdnů, je možná ten nejlepší stroj (pro amatéry) na tento žánr. Když jsem vyšel ven, málem jsem to vzdal. Na obloze jsem viděl mraky. Risknul jsem to všaka poodjel jsem kousek do nitra Českého ráje. Udělal jsem pár testovacích fotek a zjistil jsem, že je vidět mléčná dráha vysoko nad jižním horizontem a naštěstí mimo pruh mraků. Dojel jsem ke Kosti a doufal, že hotel i okolní domy budou zhasnuté. Hrad byl mírné osvícen jednou lampou a ačkoli jsem z toho měl strach, nakonec to dodalo snímku šmrnc. Toto je jeden z mnoha snímků, podařilo se mi udělat i finální panaroma, kde je mléčná dráha nad hradem, ale jeho čas ke zveřejnění teprve přijde...

Kategorie: Noční

Další fotografie autora Krasnesvetlo

Diskuse

Tomáš

18.6.2015 09:02

Moc pěkný záběr. Možná bych lehce stáhnul tu oranžovou, aby nebyla tak výrazná. A možná bych mohl mít i víc oblohy. Ale jinak opravdu moc pěkné.

Krasnesvetlo

18.6.2015 14:08

@ Tomáš - díky, mě se tam kontrast moderé a oranžové líbí, jinak panoramatickou fotku, kde je více nebe, zatím připravuji ;)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení fotografie

Fotografii má v oblíbených 0 lidí

Informace

Fotoaparát: D750

Objektiv: AT-X 11-16mm f/2.8 PRO DX pro Nikon

Ohnisko: 16

Expozice: 2/

Clona: 2.8

ISO: 5000