Brand

Síma

Veronika

100 %

Zhlédnutí3522

Líbí se2

Oblíbená0

Popis fotografie

Publikováno: 24.10.2018

Kategorie: Portrét

Další fotografie autora Veronika Minarovičová

Diskuse

Stanislav Lepič

24.10.2018 18:17

Vím, že se tu komentáře vlastně už neřeší, ale přece jen si jeden neodpustím. Z tvého portfolia vidím, že se na portrét zaměřuješ. Zajímalo by mne tedy, v čem vidíš přednosti a smysl této konkrétní fotografie. Proč patří do tvého portfolia a dokonce "Galerie" a ne třeba do koše.

Co vidím je obyčejná "středovka", kterou by nutně cvaknul kdokoliv, kdo by zrovna dostal do ruky foťák, následovaná absencí "světla", pohled jen tak natočený na stranu, ale zároveň blokovaný rozmazanými sloupy ve směru pohledu. O "Símě" mi ten portrét vlastně neříká vůbec nic, ani to zda bych ji chtěl vidět na dalším portrétu.

V případě této fotografie tam nevidím "přidanou hodnotu" fotografa-portrétisty. Ale beru to i tak, že portrét není mé zaměření, takže pokud víš, proč obraz dává smysl právě tak jak je a co třeba nevidím, také by mne to zajímalo. Tvůj pohled. Pokud se ale chceš věnovat portrétům "vážněji", nebral bych to ani na lehkou váhu. Portrét jistě není o tom, že se někdo postaví před objektiv a ty zmáčkneš spoušť. : )

Pokud bych měl zmínit inspiraci, mrkni třeba na tvorbu Zuzky Kadlecové, která před lety začínala od nuly právě zde na Fotorádci, pak se našla v portrétech a během několika málo let intenzivní práce se dostala podle mne na profi úroveň, kdy dokonce má vlastní ateliér.

https://galerie.digiarena.e15.cz/showgallery.php?cat=500&page=5&ppuser=94595

http://www.zuzana-kadlecova.cz/#portfolio

 

Stanislav Lepič

24.10.2018 18:25

Ještě jsem našel Zuzky profil tady na FR. https://www.fotoradce.cz/profil/fotografie/zuka

Jsou tam i její začátky, než přešla už jen na portrét. Začala tedy portrét v roce 2014.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení fotografie

Fotografii má v oblíbených 0 lidí

Informace

Fotoaparát: D7000

Objektiv: AF Nikkor 85mm f/1.8D

Ohnisko: 85

Expozice: 1/640

Clona: 1.8

ISO: 100