Brand

Tmavomodrý svět II

Jan

98.4 %

Zhlédnutí1682

Líbí se7

Oblíbená1

Popis fotografie

Publikováno: 9.3.2017

Fotit hvězdy v Krkonoších je opravdu oříšek. Světelné znečištění je tak obrovské, že si fotograf pomalu připadá, jako kdyby fotil 20km od Prahy. Jedinou šancí je inverzní charakter počasí a to musí být ještě inverze dostatečně silná, ale světla účinně zastínila. Letos jsem se konečně dočkal, i když díky nedostatku sněhu vypadaly zimní Krkonoše spíš jako na jaře. Ale jsem rád, že jsem se vůbec dočkal…

 

Díky použití astro fotoaparátu Nikon D810A se podařilo krásně naexponovat přirozené barvy emisních mlhovin. Čili žádné dobarvování :) Abych ještě upřesnil, tak ona přirozená barva mlhovin je pro lidský zrak viditelná.

Na obloze samotné pak můžeme vidět zřejmě to nejzajímavější ze zimní noční oblohy. Kromě dvojhvězdy Siria (Sirius A, Sirius B) je to pak zejména asi nejvíce fotografované souhvězdí – Orion s typickou Velkou mlhovinou (M42) a okolním Barnardovým obloukem. Šikmo vlevo od Orionu najdeme například mlhovinu Rozeta (NGC 2237) či dominantní oranžovo-červenou hvězdu Betelgeuse. Horní část fotografie uzavírá na pravé straně otevřená hvězdokupa Plejády (M45).

 

Panorama složené ze 33 fotek (18 expozic hvězd plošně ve třech řadách, 12 dílčích průměrovaných expozic krajiny ve čtvrté řadě, 3* expoziční bracketing, 5 rovin zaostření).

 

www.smidphotography.com

www.facebook.com/jansmidphotography

Kategorie: Noční

Další fotografie autora Jan Šmíd, Master QEP

Diskuse

Tomáš

11.3.2017 12:36

Krása

Mira Kvita

12.3.2017 16:19

Vynikající!
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení fotografie

Fotografii má v oblíbených 1 lidí

Informace

Fotoaparát: D810A