Brand

Týna

Nikola

99.1 %

Zhlédnutí2008

Líbí se2

Oblíbená0

Popis fotografie

Publikováno: 26.11.2015

To bylo takhle jednoho krásného podzimního odpoledne.. :)

Chtěla bych Vás poprosit o Váš názor na fotografii, ať se to týká kompozice, úpravy, atd. Každý máme svůj pohled a co se líbí mně, se nemusí líbit jinému. Přesto mě zajímají pozitivní i negativní reakce.

Kategorie: Portrét

Další fotografie autora Nikola Maňasová

Diskuse

Tomáš

27.11.2015 08:54

Předem uvedu - neberte  následující text prosím jako kritiku, ale snahu pomoci ;) Tak tento portrét se příliš nepovedl. Mrkněte na tento článek: http://www.fotoradce.cz/prakticke-tipy-pro-fotografovani-portretu-1  A mrkněte i na pokračování ohledně odrazných desek http://www.fotoradce.cz/prakticke-tipy-pro-fotografovani-portretu-2-pouzivame-odraznou-desku a http://www.fotoradce.cz/prakticke-tipy-pro-fotografovani-portretu-3-odrazna-deska-v-praxi Co je tady špatně: příliš světlé pozadí (přepálená tráva) a holčina je ve stínu - to nemůže dopadnout dobře. Samozřejmě portréty se fotí ve stínu, ale je potřeba zvolit tmavé pozadí, které je také ve stínu nebo je prostě tmavé. Takhle Vám vznikne úplně opačný kontrast než je potřeba.  Ono by bývalo možná stačilo udělat pár kroků a kompozici zvolit tak, aby za ní bylo tmavé pozadí (tmavé křoví, tmavý les a podobně) a bylo by nejspíš po problému. Takhle je to ale strašně těžké to dobře vyfotit, to v podstatě ani nejde - prostě jste si tím výběrem pozadí neuvěřitelně ztížila situaci a přitom zbytečně :) Nevím jestli je to úpravou, ale ten obličej vypadá takový světelně flekatý. A ubral bych ten náklon, je zbytečně velký. Schválně to příště zkuste tak aby pozadí bylo tmavé, neosvětlené a uvidíte, že to bude nebe a dudy. Věřím, že to zvládnete a těším se na přšítí ukázku ;)

Zuzana

27.11.2015 11:22

ke všemu zmíněnému mi to křoví kolem nepřipadá ničím estetické a nenapadlo by mě tam slečnu usadit..

Nikola

27.11.2015 23:36

Jako kritiku to neberu. A i kdyby to kritika byla, beru to jako ponaučení. Bohužel nemám s portréty žádné zkušenosti, proto to vypadá, jako by to fotilo 10leté dítě.. A každou radu nebo poznámku beru, od toho tu jsou diskuze, aby každý sdělil svůj názor a případně se ostatní poučili ;)

Toho obličeje jsem si všimla, až jsem měla úpravy dokončené a netuším, čím to je a vůbec se mi to nelíbí, ale nemám nervy na to to znovu upravovat. Bohužel se mnou nespolupracuje technika, tak to mám s úpravou celkově dost těžké :-/

Ale jinak jsem ráda za komentáře, doufám, že mě to někam posune :)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen.

Sdílení fotografie

Fotografii má v oblíbených 0 lidí

Informace

Fotoaparát: EOS 550D

Objektiv: EF 50mm f/1.8 STM

Ohnisko: 50

Expozice: 1/320

Clona: 2.2

ISO: 200